Początkiem października rozpoczęło się wdrożenie oprogramowania REKORDU w Urzędzie Miasta w Wiśle. Jego celem jest uruchomienie elektronicznych usług publicznych dla klientów urzędu, które przełożą się na rozwój społeczeństwa informacyjnego.
Wdrożenie obejmie swoim zakresem:
- księgowość budżetową,
- systemy: płacowo - kadrowe, podatkowe, opłatowe, gospodarki odpadami oraz analityczne,
- GIS,
- repozytorium dokumentów,
- platformę elektronicznych usług publicznych (eUrząd),
- infrastrukturę sprzętową.
W wyniku wdrożenia uruchomione zostanie centralne repozytorium dokumentów dla systemów dziedzinowych wraz z możliwością przyjmowania dokumentów w postaci elektronicznej. Na platformie ePUAP opracowane zostaną formularze elektroniczne, które zostaną zintegrowane z systemami dziedzinowymi. Uruchomiony zostanie także szereg elektronicznych usług publicznych z funkcją informowania (w tym informacje na mapach), interakcji (wysyłka pism w postaci elektronicznej) oraz transakcji (możliwość regulowania zobowiązań wobec urzędu).
Innowacją w Wiśle będzie niewątpliwie wdrożenie systemu informacji przestrzennej oraz integracja z systemami dziedzinowymi (podatki, opłaty), która umożliwi wizualizację oraz analizę przestrzenną danych pochodzących z systemów "wewnątrz" urzędu.
Najważniejsze korzyści z wdrożenia to:
- ujednolicenie i integracja oprogramowania odpowiedzialnego za obsługę kluczowych procesów finansowych,
- uruchomienie nowego kanału komunikacji pomiędzy klientem a urzędem dostępnego 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu bez konieczności angażowania dodatkowych zasobów kadrowych,
- pełna informacja na temat różnych obszarów działalności dla kadry zarządzającej ,
- uzupełnienie infrastruktury sprzętowej o serwery bazodanowe, aplikacyjne oraz sprzęt umożliwiający rejestrację czasu pracy.
Wdrożenie oprogramowania REKORDU w Wiśle jest możliwe dzięki realizacji projektu „Wiślański eUrząd - modernizacja platformy informatycznej Urzędu Miejskiego w Wiśle celem wdrożenia nowoczesnych e-usług dostępnych dla społeczeństwa" współfinansowanego ze środków unijnych, którego wartość wynosi 990 000 zł.
Zakończenie wdrożenia planowane jest na maj 2014 roku.